Pick by light (lub pick to light (PTL)): szybszy proces kompletacji i mniejsza liczba błędów

Oszczędność ruchu jest dobrym sposobem na poprawę efektywności pracy operatorów, chociaż nie jest to jedyne rozwiązanie. Aby jeszcze bardziej ulepszyć system i wyeliminować listy przewozowe, można zastosować urządzenia typu pick by light (nazywane także pick to light (PTL)).

Przykład systemu pick by light w laboratorium farmaceutycznym

Przykład systemu pick by light w laboratorium farmaceutycznym.

 

Z przodu każdego rzędu regału przepływowego umieszcza się wyświetlacz numeryczny z przyciskami. Urządzenia te są sterowane przez oprogramowanie magazynowe (WMS). System włącza wyświetlacz (sygnalizując operatorowi rząd, z którego należy zdjąć towar) i wskazuje na ekranie, ile jednostek danej referencji należy wyjąć.

Gdy operator skończy wyjmowanie odpowiednich jednostek, musi nacisnąć przycisk potwierdzenia wykonanej operacji w celu poinformowania WMS, po czym gaśnie podświetlenie. W trakcie rozpoczęcia przygotowania nowego zamówienia pozycje, z których należy wyjąć produkt, podświetlają się automatycznie. Istnieją systemy typu pick by light umożliwiające jednoczesną kompletację kilku zamówień.

Dwie duże zalety tego typu kompletacji to szybkość i znaczne zmniejszenie liczby błędów, które mogą powstać w czasie kompletacji zamówień.

 

Oprogramowanie zarządzające magazynem steruje systemem pick by light w magazynie

 

Inne artykuły w tym rozdziale