Mecalux dostawcą globalnych rozwiązań dla e-handlu

Easy WMS umożliwia firmie Tradeinn wydajnie kontrolować wzrastającą ilość danych oraz ogromny stan magazynowy

Transkrypcja filmu

Tradeinn to międzynarodowy dystrybutor online sprzętu sportowego. Firma, z siedzibą w Celrà (Girona), rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku. Dziś skupia 13 specjalistycznych sklepów internetowych. Konsekwentny rozwój i umacnianie pozycji rynkowej zaowocowały niekwestionowanym sukcesem.

Od początku swojej działalności Tradeinn współpracuje z firmą Mecalux, dzięki której otrzymuje gotowe rozwiązania oraz wsparcie w planowaniu strategii e-commerce.

DAVID MARTÍN (Dyrektor Generalny Tradeinn)
Mecalux stał się istotnym partnerem w rozwoju naszej firmy, jaki osiągnęliśmy w ciągu ostatnich sześciu lat. W tym okresie nasza sprzedaż wzrosła 40-krotnie. Firma Mecalux nie tylko wyposażyła każdy z naszych magazynów w odpowiednie regały, ale również dostarczyła oprogramowanie magazynowe Easy WMS. To właśnie ten system w znacznym stopniu usprawnia zarządzanie ponad milionem produktów znajdujących się w naszym katalogu oraz pomaga w obniżeniu kosztów przygotowania zamówień, co jest kwestią fundamentalną w branży e-commerce.
 

Magazyn o powierzchni 7000 metrów kwadratowych wyposażony jest w regały półkowe z możliwością dostosowania do właściwości każdego rodzaju produktu, począwszy od nart, a skończywszy na kombinezonach z neoprenu. Instalacja jest przygotowana do ewentualnej rozbudowy w przyszłości.

Zarządzanie magazynem za pomocą oprogramowania Easy WMS pozwala firmie Tradeinn skutecznie kontrolować stale zwiększającą się ilość danych oraz stan magazynowy.

RAMÓN ÁLVAREZ (Dyrektor ds. Logistyki)
Odczuwalnym skutkiem wdrożenia oprogramowania Easy WMS firmy Mecalux jest pełna „integracja”. Mam tu na myśli to, że w każdym momencie wiemy, co mamy na stanie, gdzie się to znajduje i jak mamy to przygotować. W roku 2015 w jeden miesiąc osiągnęliśmy równowartość całego wolumenu sprzedaży z roku 2011. Potrzebę wdrożenia oprogramowania zarządzającego magazynem odczuliśmy w momencie przeniesienia naszej siedziby do nowej lokalizacji, w której tradycyjna forma zarządzania nie zdałaby egzaminu.

Celem Tradeinn jest doprowadzenie do takiej sytuacji, w której proces realizacji zamówienia rozpocznie się bezpośrednio w momencie kliknięcia przycisku „Zamawiam i płacę”, a zakończy po otrzymaniu odpowiedniego produktu pod wskazanym adresem w przewidzianym terminie.

Najważniejsze etapy tego procesu to zarządzanie stanem magazynowym oraz kompletacja zamówień. Ich realizacja wymaga szeregu działań kontrolowanych przez Easy WMS, takich jak:

  • Przyjęcie materiału oraz wprowadzenie go do ewidencji stanu magazynowego.
  • Optymalizacja ruchu pracowników.
  • Stała inwentaryzacja w czasie rzeczywistym oraz cross-docking.

RAMÓN ÁLVAREZ (Dyrektor ds. Logistyki)
Jednym z zastosowanych rozwiązań jest cross-dock. To doskonałe narzędzie pozwalające na przyjęcie i bezpośrednie wydanie towarów bez konieczności umieszczania ich w magazynie.
 

Tradeinn realizuje średnio 2000 zamówień dziennie, dlatego też szybkość i precyzja ich przygotowania są kwestią priorytetową. Firma określa siebie jako „fabrykę przygotowywania paczek”.

RAMÓN ÁLVAREZ (Dyrektor ds. Logistyki)
Dzięki wdrożonemu oprogramowaniu, które świetnie radzi sobie z zarządzaniem, z łatwością nadążamy za tempem rozwoju, jakiego doświadcza firma. W obszarze przyjęć odnotowaliśmy osiemdziesięcioprocentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku. W przypadku wydań wzrost wyniósł 70%. Zgodność stanu magazynowego podczas ostatniej inwentaryzacji wyniosła 99,98%. Easy WMS ma pod kontrolą wszystkie parametry naszych towarów i pomaga nam wykonać na czas każde zadanie.
 

Aby umożliwić masowe przygotowywanie produktów do wysyłki, Tradeinn usprawnił operację pakowania, dzieląc jej przeprowadzanie na kilka stanowisk. Aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność, Easy WMS pozwala na falowe opracowywanie zamówień. Aktualnie jest możliwa realizacja 600 zamówień naraz.

Funkcje Easy WMS pozwalają również na zarządzanie sklepami stacjonarnymi bez względu na to, czy posiadają zaopatrzenie na miejscu, czy też nie. Jednym z takich miejsc jest punkt sprzedaży usytuowany bezpośrednio przy centrum logistycznym, w którym współpraca z programem Easy WMS oraz dostępność każdego produktu na miejscu zapewniają klientom idealne warunki do zakupów.

DAVID MARTÍN (Dyrektor Generalny Tradeinn)
Wybraliśmy na partnera Mecalux dzięki referencjom, jakie posiada firma. Pierwszy etap polegał na wyposażeniu naszego magazynu w regały, a gdy zrodziła się potrzeba wdrożenia oprogramowania zarządzającego, przestudiowaliśmy różne warianty i to właśnie Easy WMS spodobał nam się najbardziej. Posiadane referencje i udana wcześniejsza współpraca z firmą Mecalux sprawiła, że ponownie zdecydowaliśmy się właśnie na nich.
 

Zastosowanie systemów magazynowych oraz oprogramowania magazynowego Easy WMS firmy Mecalux bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie elastyczności firmy, jej wszechstronność oraz szybkość reakcji – niezbędne, gdy celem jest nieustające dostosowywanie się do wymogów dynamicznego sektora e-commerce. Wszystko to sprawiło, że dziś Tradeinn to wciąż rosnąca i stale rozwijająca się firma będąca punktem odniesienia dla innych firm w tej branży.